fbpx
Skip links

Aká je životnosť domu

Aká je životnosť domu ?

Životnosť drevených konštrukcií, a teda aj domov postavených z dreva, je veľmi zaujímavou témou. Najčastejšie sa predpokladá, že ideálna životnosť by mala byť minimálne 100 rokov. Toto číslo je myšlienkov mnohých stavebníkov a architektov, ktorí sa snažia navrhnúť a postaviť stavby, ktoré vydržia aspoň celé storočie. Ale skutočná životnosť drevených konštrukcií je do veľkej miery v rukách človeka.

Kvalitné spracovanie dreva je jedným z kľúčových faktorov, ktoré výrazne ovplyvňujú jeho životnosť. Toto však nie je jediným faktorom. Vhodný výber materiálu na stavbu je takisto veľmi dôležitý. Rôzne druhy dreva majú rôzne vlastnosti, a nie všetky sú rovnako odolné voči vonkajším vplyvom.

Starostlivosť

Avšak, aj pri najlepšom spracovaní a výbere materiálu je nevyhnutné udržiavať drevenú konštrukciu v dobrom stave. Dobrá starostlivosť je ďalším kľúčovým faktorom, ktorý ovplyvňuje životnosť drevenej konštrukcie. A vďaka tejto starostlivosti môže drevostavba prežiť doslova storočia.

Taktiež je potrebné zvážiť, či súčasné metódy výstavby a materiály sú dostatočne trvácne, aby dokázali vydržať tak dlho. Je dôležité, aby sme boli priateľskí voči našim domovom a starostlivo sa o ne starali, aby nám slúžili čo najdlhšie.

Zavolajte nám

Team Hi House

INOVATÍVNE RIEŠENIE PRE VÁŠ NOVÝ DOM. ZÍSKAJTE SVOJ DOMOV JEDNODUCHO A RÝCHLO.

Email

info@hihouse.sk

Telefón

+421 948 346 943

PRESKÚMAŤ
Drag